Seksulane ciekawostki

Seks to temat, który wzbudza wiele emocji. Lubimy rozmawiać o pikantnych szczegółach naszego życia intymnego. Poznaj kilka ciekawostek o seksie, o których być może jeszcze nie wiesz!


Wpływ zimna na seks

Niestety, ale zimą siła naszych doznań seksualnych ulega osłabieniu, bez względu na to czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną. Jak twierdzi doktor Ian Kerner, terapeuta seksualny: "Im zimniejsza jest nasza skóra, tym mniej jest wrażliwa". Jaka jest na to rada? Nic nie rozgrzewa lepiej, jak dotyk innego ciała. Co ciekawe, przytulanie wpływa na wzrost poziomu oksytocyny, która z kolei poprawia samopoczucie, a dodatkowo działa jak afrodyzjak.
A co ponadto zadziała? Kobiece skarpetki niech zostaną na stopach! Okazuje się, że kobiety mają o 30% większe szanse na osiągnięcie orgazmu, gdy mają ciepłe stopy. Na to odkrycie wpadli naukowcy z Uniwersytetu w Groningen.

Potrzebujesz wykonać USG? Kliknij ---> http://www.usg-kielce.pl/

Libido obniża się zimą

Niestety zima nie sprzyja miłosnym igraszkom. Ewolucyjna przyczyna takiej sytuacji leży w fakcie, że dzieci poczęte w tym czasie rodzą się jesienią, czyli wtedy gdy nasi przodkowie mieli mniejsze ilości pożywienia.


Cenny czas

Jak pokazują badania przeprowadzone na mężczyznach pochodzących z pięciu krajów, czas od wprowadzenia penisa do pochwy do wytrysku może wahać się od 30 sekund do 44 minut.


Co to jest orgazm symultaniczny?

Każda para uprawiająca seks chciałaby dochodzić w tym samym momencie. Seksuolodzy polecają na to rozwiązanie, które polega na urozmaiceniu pozycji misjonarskiej. Polega to na tym, że podczas ruchów frykcyjnych partnerzy łączą się podbrzuszem. Dzięki temu łechtaczka jest dodatkowo stymulowana. Tym sposobem kobieta ma szansę dogonić partnera w osiągnięciu orgazmu. Pod warunkiem, że on postara się odprężyć i troszkę zwolnić swoje tempo.


Dłużej oznacza lepiej

Na przedwczesny wytrysk skutecznym rozwiązaniem jest zabieg iniekcji kwasu hialuronowego na żołędzie prącia. Jak uważają egipscy badacze, mężczyźni już miesiąc po wykonaniu zabiegu są w stanie wytrzymać o 6 minut dłużej niż ci, którzy nie zdecydowali się na iniekcję.
Kwas hialuronowy to substancja w pełni biokompatybilna, co wynika z tego, że występuje on naturalnie w naszym organizmie. Prowadzący badania dr Rany Shamloul wyjaśnia, że „żel pokrywa zakończenia nerwowe i obniża wrażliwość na dotyk oraz opóźnia ejakulację”.
Należy jednak zaznaczyć, że w związku z tym, że kwas hialuronowy jest również biodegradowalny, efekty zabiegu nie są trwałe. Po 3 miesiącach od jego wykonania różnica zmniejsza się z 6 do 3 minut.

Sport to zdrowie

Mniej zaburzeń erekcji obserwuje się u mężczyzn poniżej 40 roku życia, którzy regularnie uprawiają jakiś sport. Tego typu zaburzenia dużo częściej dotykają ich leniwych równolatków. Różnica wynosi aż 51 %.

Seksualna kuracja

Jeżeli mamy jednego stałego partnera to seks bez prezerwatywy wyjdzie nam na zdrowie. Podczas miłosnego zbliżenia nasze organizmy wymieniają się hormonami, które wpływają korzystnie na zdrowie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 597 441

E-mail: kontakt@seksuolodzy.org.pl

Ciekawostki, porady i wskazówki dotyczące sfery seksualnej człowieka. Wszystko o czym chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać.