Instrukcja współżycia

Coaching to coraz popularniejsza metoda szkolenia. Dzięki niej można nauczyć się wykorzystywać własny potencjał i zdolności. Na rynku działają firmy coachingowe organizujące specjalne warsztaty na przykład dla przedsiębiorców. Istnieją również takie, które specjalizują się w nietypowych szkoleniach. Bez wątpienia należy do nich instruktor seksu!

Instruktor seksu, ale po co mi taki? - pomyśli nie jedna osoba. Jeżeli w związku pojawiają się problemy z seksem można przecież wybrać się do seksuologa. Specjalista ten bada i leczy dolegliwości związane z seksualną sferą życia człowieka pod kątem psychicznym i fizycznym. Może również przepisywać lekarstwa, jeżeli są konieczne w procesie leczenia. Seks coach z kolei posiada umiejętności kilku zawodów, tj. seksuologa, psychologa oraz trenera, ale nie musi mieć wykształcenia medycznego. Z jakimi problemami więc można się do niego udać?

Jak ubarwić życie seksualne i czerpać z niego radość?
Trener seksu jako osoba wykształcona, posiadająca szerokie kompetencje doradzi, jak urozmaicić intymne zbliżenia. Będzie starał się zaoferować klientom szeroki wachlarz możliwości, tj. sesje indywidualne, zajęcia terapeutyczne w parach, a także warsztaty grupowe. Warsztaty dedykowane są zarówno osobom tej samej płci, jak i grupom mieszanym, w których będą kobiety oraz mężczyźni. Wszystko zależy od tego jakie będą ustalenia z trenerem, nasze chęci i oczekiwania. Warto rozważyć udział w warsztatach grupowych nawet jeśli jesteśmy osobami nieśmiałym i zamkniętymi w sobie, ponieważ wspólna wymiana doświadczeń między uczestnikami coachingu może przynieść niekiedy lepsze efekty niż spotkania indywidualne.

Porady to jednak nie wszystko!
Do trenera seksu możemy udać się z różnymi dylematami, które dotyczą, np. naszej seksualności, potrzeb i oczekiwań w łóżku czy zaobserwowanych nieprawidłowości. Trener udzieli nam wszystkich niezbędnych informacji, jeżeli chcemy pogłębić wiedzę o nas samych i naszym ciele, np. znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego w konkretnej seksualnej sytuacji nasze ciało zachowuje sie w taki, a nie inny sposób?
Porady w zakresie sfery seksualnej stanowią jedynie część tego nietypowego coachingu. Jeżeli interesujecie się innymi technikami seksualnymi, własnymi reakcjami, chcecie się dowiedzieć, jak zyskać jeszcze większą satysfakcję ze współżycia oraz czerpać radość z bliskości z partnerem swoje kroki skierujcie na zajęcia z seks coachem. Trener seksu poradzi, jak rozmawiać z partnerem o dręczących nas problemach, które nierzadko bywają wstydliwe, a co gorsza niekiedy "zamiatane pod dywan". Oprócz tego podpowie, jak rozwinąć komunikację z partnerem i jak motywować się do wprowadzania zalecanych zmian w codziennym życiu. Warto podkreślić, że trener seksu, podobnie jak zwykły coach, stawia przede wszystkim na nasze mocne strony. Wskazuje to, co możemy skorygować i udoskonalić w celu osiągnięcia postawionych sobie zamierzeń.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 597 441

E-mail: kontakt@seksuolodzy.org.pl

Ciekawostki, porady i wskazówki dotyczące sfery seksualnej człowieka. Wszystko o czym chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać.